Dodał: |
Oceń: 0 0

Wenezuelski Festiwal Filmowy / źródło: Materiały prasowe organizatora

W dniach 8-13 października 2016 r. w Kinie pod Baranami odbędzie się Wenezuelski Festiwal Filmowy. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce mające na celu zaprezentowane widzom zróżnicowanej i rozwijającej się kinematografii wenezuelskiej.

Pomysłodawcą wydarzenia jest krakowska fundacja Centro Latino. Festiwal organizowany jest wspólnie z nowojorską organizacją Maravilla, która od 3 lat przygotowuje w Stanach Zjednoczonych cieszące się ogromną popularnością festiwale kina wenezuelskiego.

W sekcji oficjalnej zaprezentowanych zostanie osiem filmów, będą to zarówno duże produkcje i kasowe hity ostatnich lat, jak i kameralne kino artystyczne. Aż siedem filmów zagości na polskich ekranach po raz pierwszy.


Program:

sobota, 8 października
18.45 FILM OTWARCIA: WYZWOLICIEL | THE LIBERATOR | EL LIBERTADOR
reż. Alberto Arvelo, Wenezuela/Hiszpania 2013, 119’

niedziela, 9 października
18.45 ODZYSKAĆ I STRACIĆ | MY STRAIGHT SON | AZUL Y NO TAN ROSA
reż. Miguel Ferrari, Wenezuela/Hiszpania 2012, 110’

poniedziałek, 10 października
18.00 (!) DOM NA KRAŃCU CZASU | THE HOUSE AT THE END OF TIME | LA CASA DEL FIN DE LOS TIEMPOS
reż. Alejandro Hidalgo, Wenezuela 2013, 100

wtorek, 11 października
18.45 KAMIEŃ, PAPIER, NOŻYCE | ROCK, PAPER, SCISSORS | PIEDRA, PAPEL O TIJERA
reż. Hernán Jabes, Wenezuela 2012, 110’

środa, 12 października
18.45 TAJEMNICA LAGUN. FRAGMENTY ANDYJSKIE | THE MYSTERY OF THE LAGOONS. ANDEAN FRAGMENTS | EL MISTERIO DE LAS LAGUNAS. FRAGMENTOS ANDINOS
reż. Atahualpa Lichy, Wenezuela 2011, 92’ (film dokumentalny)

środa, 12 października
20.30 3 PIĘKNOŚCI | 3 BEAUTIES | 3 BELLEZAS
reż. Carlos Caridad Montero, Wenezuela 2014, 97’

czwartek, 13 października
18.45 PELO MALO | BAD HAIR
reż. Mariana Rondón, Wenezuela/Argentyna/Peru/Niemcy 2013, 93’

czwartek, 13 października
20.30 FILM ZAMKNIĘCIA: POMIMO ODLEGŁOŚCI | THE LONGEST DISTANCE | LA DISTANCIA MÁS LARGA
reż. Claudia Pinto, Wenezuela/Hiszpania 2013, 113’

Poza filmami Centro Latino zaprasza na różne wydarzenia towarzyszące (m.in. wystawę zdjęć, koncerty, warsztaty, pokaz filmów krótkometrażowych).

Więcej informacji na stronach:
Centro Latino – Wenezuelski Festiwal Filmowy
Facebook Centro Latino
Facebook Wenezuelski Festiwal Filmowy

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.