Dodał: |
Oceń: 0 0

Nowy blog dla migrantów / źródło: Materiały prasowe JustAsk Poland

W listopadzie 2016 r. powstał nowy blog skierowany do migrantek i migrantów mieszkających w Polsce. JustAsk Poland to strona prowadzona przez Maćka Stopę, blogera z Krakowa. Maciek postanowił ułatwić życie obcokrajowcom, którzy po przeprowadzce do Polski, zastanawiają się jak załatwić tutaj różne sprawy.

JustAsk Poland publikuje informacje na temat spraw administracyjnych i urzędowych, kwestii dotyczących studiowania czy prowadzenia firmy w Polsce, ale także sytuacji nagłych jak wizyta u lekarza. Autor blogu działa na rzecz migrantów i udziela porad beż żadnych opłat. Sposób postępowania jest bardzo prosty. Jeśli masz wątpliwości dotyczące procedur legalizacji pobytu lub pozwolenia na pracę, studiów, szkolnictwa czy też takich spraw jak bankowość, koszty utrzymania, opieka zdrowotna, zgłoś swoje pytanie do JustAsk Poland. Można to zrobić na dwa sposoby przez formularz na stronie lub przez fanpage na Facebooku.

Jeśli pytanie, które zadałeś, pojawiło się już wcześniej, możesz spodziewać się odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Jeśli pytanie pojawia się po raz pierwszy lub jest nietypowe, będziesz musiał trochę poczekać. W przypadku takich pytań, Maciek sam zdobywa aktualne informacje w odpowiednich urzędach i instytucjach, a to często wymaga czasu i... cierpliwości. Twórca blogu planuje, aby docelowo JustAsk Poland był projektem komercyjnym, będzie to usługa typu concierge kierowana do obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Przykładowe posty, które pojawiły się na blogu odpowiadają na pytania: Ile mogę zarobić w Polsce i jakie są średnie zarobki i koszty utrzymania?Jak zdobyć NIP dla obcokrajowca? lub Jak sprawdzić firmę w Polsce?. Wszystkie opublikowane materiały prezentują informacje na specyficzne pytania zadane przez osoby, które napotkały rzeczywiste problemy. JuastAsk Poland jest na pewno rzetelnym blogiem, który dostarcza informacji aktualnych, konkretnych i wyczerpujących wątpliwości


Linki:
JustAsk Poland – blog
Facebook JustAsk Poland

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.