Dodał: |
Oceń: 0 0

XIII Dni Arabskie w Krakowie / źródło: Materiały prasowe organizatora

Od 4 do 11 kwietnia 2017 r. trwać będą w Krakowie XIII Dni Arabskie. Wydarzenie jest cyklicznie organizowane przez Bliskowschodnie Koło Naukowe, którego celem jest propagowanie rzetelnej, naukowej wiedzy na temat kultury arabskiej.

Program

4 kwietnia 18:00 - 20:00, Pauza in Garden, ul. Rajska 12, Kraków
Żupan, alkowa, Aldebaran. Polskie kontakty ze światem arabskim

Wykład otwierający tegoroczne XIII Dni Arabskie w Krakowie wygłosi dr hab. Przemysław Turek, opiekun Bliskowschodniego Koła Naukowego UJ.
Więcej informacji na stronie.

4 kwietnia 19:00 - 18 kwietnia 19:00, Klub Entropia, ul. Warszauera 1, Kraków
Sułtanat Omanu –  Spotkania w drodze

Wernisaż zdjęć z Omanu autorstwa Małgorzaty Szury Piwnik. Zdjęcia, wyróżnione przez National Geographic Polska będzie można oglądać już od 4 kwietnia. Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie z autorką, która opowie o swoich podróżach do tego kraju oraz wrażeniach.
Więcej informacji na stronie.

5 kwietnia 15:30 - 17:00, Pasaż, Pasaż Bielaka, Kraków
Bliski Wschód ad.2017: Regionalny koncert mocarstw?

Wykład wygłosi dr Łukasz Fyderek z Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.
Więcej informacji na stronie.

5 kwietnia 16:00 - 18:00, White Camel - Poland, ul. św. Wawrzyńca 24, Kraków
Galilejskie smaki: Humus, tabula, kofta, babaghanoush

Warsztaty kulinarne prowadzone w języku angielskim.
Warsztaty są płatne 35 zł.
Uwaga: konieczność wcześniejszych zapisów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując "Camel". Limit to 16 osób.
Więcej informacji na stronie.

5 kwietnia, 21:00 - 23:00, Krakowskie Centrum Kinowe ARS, ul. św. Tomasza 11, Kraków
Ostatnie dni miasta

Pokaz debiutanckiego filmu Tamera El Saida „Ostatnie Dni Miasta” (2016). Film został nagrodzony na Festiwalu Nowe Horyzonty (Grand Prix Festiwalu) oraz Berlinale (Nagroda Specjalna). „Ostatnie Dni Miasta” to pełna wrażliwości, zmysłowości i emocji poetycka opowieść o Kairze, miejscu które w przededniu rewolucji targane jest niepewnością i niepokojem. To wnikliwe, przeszywające, a jednocześnie ciepłe epitafium pękającego serca miasta przedstawionego w ujęciu człowieka na rozstaju dróg.
Bilety w cenie 10 zł.
Więcej informacji na stronie.

6 kwietnia 10:00 - 18:00, Hummus Amamamusi, ul. Meiselsa 4, Kraków
Poznajemy Bliski Wschód z Hummus Amamamusi!

Warsztaty robienia hummusu, prowadzący Kasia Pilitowska i Bart Suder.
Warsztaty są płatne 45 zł.
Uwaga: konieczność wcześniejszych zapisów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując "Hummus Amamamusi". Limit to 12 osób.
Więcej informacji na stronie.

6 kwietnia 18:00 - 19:30, Kawiarnia Cudowne Lata, ul. Garncarska 5, Kraków
Król wychodzi do ludu-obraz władcy w popkulturze Maroka i Jordanii

Wykład wygłosi dr Piotr Niziński.
Więcej informacji na stronie.

6 kwietnia 20:00 - 21:00, Klub pod Jaszczurami, Rynek Główny 8, Kraków
Koncert Chigaga Group

Chigaga Group to muzycy z Maroka, z miasteczka M’Hamid u wrót Sahary. Prezentują tradycyjny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach, wykorzystują takie instrumenty, jak gitara elektryczna, banjo, jembe, kastaniety, darbuka.
Więcej informacji na stronie.

7 kwietnia 18:00 - 19:00, Bonobo, Mały Rynek 4, Kraków
Warsztaty języka arabskiego

„Salam alejkum” to przydatny zwrot na powitanie, ale czy są jakieś inne? Jak się pożegnać? I czy „yalla!” pomoże w każdej sytuacji w świecie arabskim? Tych i wielu innych potrzebnych zwrotów uczestników spotkania nauczy dr Karolina Rak, lektorka języka arabskiego z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.
Więcej informacji na stronie.

8 kwietnia 18:00 - 20:00, Carpe Diem II, ul. Sławkowska 6a, Kraków
Sihir –  pokaz oraz warsztaty tańca arabskiego

Więcej informacji na stronie.

9 kwietnia 16:30 - 18:30, Bonobo, Mały Rynek 4, Kraków
Z Bliskiego Wschodu do Bonobo – Planszówki

Spotkanie z grami z krajów arabskich.
Więcej informacji na stronie.

10 kwietnia 18:00 - 19:30, Pauza in Garden, ul. Rajska 12, Kraków
Jak polski jezuita kładł podwaliny pod uniwersytet w Libanie

Wykład wygłosi dr hab. Paweł Siwiec, prof. UJ.
Więcej informacji na stronie.

10 kwietnia 18:00 - 20:00, Czajownia, ul. Józefa 25, Kraków
Warsztaty parzenia herbaty z Czajownią

Celem warsztatów jest przybliżenie herbacianych zwyczajów w krajach azjatyckich. Uczestnicy zajmą się oceną jakościową suszu herbacianego i naparu, nauczą się zaparzać herbaty różnymi sposobami i przy wykorzystaniu charakterystycznych dla danego obszaru akcesoriów.
Warsztaty sa płatne 20 zł.
Uwaga: konieczność wcześniejszych zapisów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wpisując "Czajownia". Limit to 15 osób.
Więcej informacji na stronie.

11 kwietnia 12:00 - 13:30, Bonobo, Mały Rynek 4, Kraków
Kobieta symbol. Oum Kulthum – wizerunek w arabskiej popkulturze

Wykład wygłosi dr Karolina Rak. Więcej informacji na stronie.

11 kwietnia 16:30 - 18:00, Pinakoteka, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
Libańskie klasyki-tabbouleh, kefta i falafel-warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne poprowadzą założyciele Stowarzyszenia Polanda. Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki klasycznej libańskiej kuchni.
Uwaga: konieczność wcześniejszych zapisów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wpisując "Polanda". Limit to 15 osób.
Więcej informacji na stronie.

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.