Dodał: |
Oceń: 0 0

EtnoKraków / Rozstaje 2017 / źródło: Materiały prasowe KBF

W Krakowie od 5 do 8 lipca trwać będzie festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2017. Organizatorami festiwalu są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Stowarzyszenie Rozstaje: u Zbiegu Kultur i Tradycji. Podczas festiwalu wysłuchamy około 20 koncertów twórców z 4 kontynentów.

Ponad 100 muzyków, reprezentujących państwa 4 kontynentów, wystąpi na blisko 20 koncertach w podkreślających wyjątkowy charakter festiwalu lokalizacjach m.in.: w Kościele św. Katarzyny, Żydowskim Muzeum Galicja, Muzeum Etnograficznym im. S. Udzieli, czy na Placu Wolnica. 

Program festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2017 podzielony jest na dwie sceny: „In crudo”, poświęconą tradycyjnej muzyce wiejskiej, oraz „Inspiracje”, poświęconą nowoczesnym gatunkom inspirującym się muzyką tradycyjną. Podczas tegorocznej edycji zaprezentują się artyści z Polski reprezentujący lokalne tradycje. Będą to m.in. Ania Broda (pieśni i piosenki z Warmii i Mazur), Sutari (polska muzyka wiejska), Karolina Cicha i Bart Pałyga (muzyka Tatarów podlaskich). Warto wymienić także dwa projekty międzynarodowe: Archipelag_2 oraz projekt Kayhana Kalhora i Marii Pomianowskiej. Festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2017 to także możliwość poznania tradycji odległych i egzotycznych. W tegorocznym programie znalazły się również koncert zespołu Homayoon (muzyka perska), grupy Gulaza (jemeńskie pieśni), oraz kwintent Urmuli (gruziński śpiew polifoniczny), a także występy Elidy Almeidy (Cabo Verde) oraz Debashisha Bhattacharya (Indie).

Szczegółowy program oraz informacja o biletach i karnetach dostępne na stronie: EtnoKraków 2017.

Festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2017 to kontynuacja festiwalu Rozstaje / Crossroads Festival Krakow (dotąd nieprzerwanie 18. edycji), który w 2015 roku po edycji zrealizowanej przez Stowarzyszenie Rozstaje, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Polskie Radio, Europejską Unię Nadawców (EBU) pod szyldem EtnoKraków – zyskał format stawiający projekt w rzędzie najważniejszych wydarzeń krajowej i europejskiej sceny etno i world music. Od 1999 roku w ramach festiwalu Rozstaje / Crossroads Festival Krakow podczas koncertów kameralnych i plenerowych, często odbywających się na Rynku Głównym usłyszeliśmy najlepszych artystów międzynarodowej i polskiej sceny etno, world music, folk, etnojazz i muzyki tradycyjnej. Rozstaje gościły kilkaset zespołów z kilkudziesięciu krajów świata. Ważnym elementem festiwalu są warsztaty muzyczne, będące unikalną okazją do edukacji w zakresie kultur muzycznych świata, a także zamawiane specjalnie na festiwal międzynarodowe projekty artystyczne. 

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.