Dodał: |
Oceń: 0 0

Klub Multi / źródło: Materiały prasowe organizatora

Klub Multi i Fudnacja Understanding rozpoczynają cykl zajęć dla dzieci i rodziców z „Rodzicielstwa Bliskości”. Cykl 4 warsztatów skierowany jest do rodziców i osób zainteresowanych poznaniem lub pogłębieniem wiedzy o Rodzicielstwie Bliskości.

 

Podczas zajęć będzie można podzielić się swoim doświadczeniem, pytać, dyskutować: w Rodzicielstwie Bliskości refleksja nad sobą jest ważniejsza od konkretnych metod i strategii. Można wziąć udział w pojedynczych, wybranych przez siebie warsztatach, lub zdobyć szerszą perspektywę uczestnicząc w całym cyklu.

Prowadząca Camilla Włodarski, mama 3-ki dzieci. Trener i coach Rodziny, Ukończyła studia w Austrii Bindungsorienierter Familienbegleiter: Rodzicielstwa Bliskości. Ukończyła także kursy z zakresu prawidłowego noszenia dzieci (chusta, nosidełko), masaży noworodkowych i dziecięcych, aromaterapii, komunikacji, interwencji kryzysowych, rozwoju sensorycznego, pedagogiki kreatywności. Interesuje się wdrażaniem idei bliskości, budowaniem rozwojowej i bezpiecznej relacji z dziećmi, kształtowaniem środowiska dla dzieci sprzyjającego rozwoju i nauce.

Cykl zajęć „Play and fun” dla dzieci po angielsku i polsku z elementami innych języków

Zapraszamy:
- dzieci powyżej 3 lat, które mogą uczestniczyć samodzielnie – zapewniona opieka
- dzieci z opiekunami: dzieci od 6 miesiąca do momentu, kiedy dziecko może i chce zostać samo.

W ramach cyklu będą zajęcia podzielone na dwa bloki:
- teatralna akademia polsko angielska – zajęcia teatralno muzyczne prowadzone w języku polskim i angielskim,
- zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik inspirowane tradycjami z różnych stron świata.

Na zajęcia będziemy zapraszać osoby z różnych krajów, aby uczestniczyły w zajęciach teatralnych oraz pokazały dzieciom inspirujące zabawy plastyczne np. Wykonywanie Rangoli czyli przynoszących szczęście indyjskich dekoracji.

Harmonogram cyklu

Zajęcia w godzinach 10.00-13.15

8 kwietnia
Czym jest Rodzicielstwo Bliskości?
Smok Wawelski
Zajęcia plastyczne w tym tworzenie smoków, dekorowanie jajek i ludzika z trawy (popularne w Turcji)

22 kwietnia
Bunt czy budowanie autonomii? (dążenie do samodzielności)
Złotowłosa i trzy misie
Zajęcia plastyczne w tym nauka rysowania zwierząt

13 maja
Komunikacja z dziećmi
Brzydkie kaczątko
Zajęcia plastyczne w tym Rangoli

20 maja
Inteligencja Emocjonalna
Teatralna akademia polsko angielska
Zajęcia plastyczne w tym robienie kukiełek

Kontakt i zapisy: Ola Mykowska; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Tel 500 000 592
Proszę napisz maila na jakie zajęcia chcecie przyjść, czy z dzieckiem lub dziećmi i w jakim wieku. W przypadku dużej ilości chętnych decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy potwierdza się wpłatą opłaty lub zaliczki na nr konta.

Opłaty:
Warsztaty dla rodziców:
- cena w karnecie (za 1 zajęcia przy wykupie 3 lub 4 zajęć): 95 zł; druga osoba z pary 60 zł
- cena za pojedyncze zajęcia: 110 zł; druga osoba z pary 70 zł

Zajęcia dla dzieci:
Cena w karnecie (przy wykupie przy wykupie 3 lub 4 zajęć)
    - 50 zł całe warsztaty (ponad 3 godziny)
    - 25 zł zajęcia teatralno muzyczne (ok 1-1,5 godziny)
    - 30 zł zajęcia plastyczne (ok 1,5 – 2 godziny)

Cena za pojedyncze zajęcia
    - 60 zł całe warsztaty
    - 30 zł zajęcia teatralno-muzyczne
    - 35 zł zajęcia plastyczne

Zniżki:
- rodzice\opiekunowie pierwszy rodzic 10 zł drugi rodzic/ opiekun 20 zł
- maluchy do 1 roku gratis - zniżki dla rodzeństwa
- kolejne dziecko 50%
- zniżka dla osób niepełnosprawnych 50 %

W ramach opłaty zapewniamy gratis:
- kawa, herbata, woda
- paluszki, ciasteczka lub wafelki owsiane, ryżowe
- jabłka, gruszki, owoce sezonowe

Szczegółowy opis zajęć:

8 kwietnia 10.00-13.15
DLA RODZICÓW:
10.00-13.15 warsztaty Rodzicielstwa Bliskości po polsku (osoby zainteresowane warsztatami w innych językach proszone są o wysłanie maila)

Warsztaty Wprowadzenie do Rodzicielstwa Bliskości to spotkanie dla rodziców i osób, które chcą poznać podstawy RB i przekonać się, czy ten sposób myślenia jest dla nich inspirujący. Czy Rodzicielstwo Bliskości to model „bezstresowego” wychowania „rozpieszczonego” dziecka czy dążenie do stworzenia takiej relacji z dzieckiem, aby czuło się bezpieczne, wartościowe i bezwarunkowo kochane?

„Dzieci potrzebują rodziców jako przywódców stada, którzy pomogą im odnaleźć się w puszczy życia – dokładnie tak samo jak małe wilczki. Dzieci potrzebują rodziców, którzy wysyłają im jasne sygnały. Widzimy dzisiaj wiele rodzin, w których dorośli tak bardzo boją się skrzywdzić swoje dzieci lub im zaszkodzić, że to one de facto stają się przywódcami, a rodzice zdezorientowani błądzą po lesie."
Jesper Juul „Rodzic jako przywódca”

Na warsztatach każdy będzie mógł się podzielić swoimi refleksjami nad rodzicielstwem. Praca warsztatowa może ukazać uczestnikom nową perspektywę patrzenia na dzieci i być impulsem do rozwoju.

DLA DZIECI:
10.00- 11.15 Smok Wawelski – zabawa teatralno-muzyczna po polsku, angielsku i po smoczemu (nasz smok jest poliglotą:) Czy wiecie, że Smok Wawelski jak każdy rasowy smok był wielojęzyczny? Bo co dwie głowy, to nie jedna, a przecież każdy smok ma co najmniej dwie głowy i w każdej paszczy co najmniej dwa języki... Zapraszamy do wysłuchania opowieści krakowskiego smoka w kilku językach.

11.30-13.15 Zajęcia plastyczne po polsku i po angielsku; w tym:
- malowanie i lepienie smoka (różne techniki)
- wykonywanie Ludzika z trawy (wiosennej, tureckiej dekoracji)
- dekorowanie jajek styropianowych - inne atrakcje dopasowane do wieku dzieci

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.