Dodał: |
Oceń: 1 0

2. Przegląd Kina Emirackiego / źródło: Materiały prasowe organizatora

Fundacja Nahda oraz Kino Pod Baranami zapraszają na kolejną edycję Przeglądu Kina Emirackiego w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w Kinie pod Baranami od 7 do 9 kwietnia 2017 r.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce. Impreza jest organizowana we współpracy z Image Nation Abu Dhabi, Arab Film Studio oraz emirackimi reżyserami. Gościem przeglądu będzie Gehad Darwish, znawca emirackiego przemysłu filmowego, długoletni współpracownik firmy producenckiej Image Nation Abu Dhabi.

Zjednoczone Emiraty Arabskie kojarzone są przede wszystkim z ropą naftową, boomem inwestycyjnym ostatnich lat, nowoczesnymi drapaczami chmur w Dubaju czy fantastycznymi projektami sztucznych wysp. Warto jednak pamiętać, że ten stosunkowo nieduży kraj Zatoki Perskiej to także ważny ośrodek kultury arabskiej oraz młodej, wschodzącej kinematografii. Jej narodziny datuje się na przełom XX i XXI wieku, a w jej propagowaniu pomaga organizowany od 2004 roku Dubai International Film Festival oraz zainicjowany trzy lata później Abu Dhabi Film Festival.

Przegląd Kina Emirackiego to unikatowy projekt, który pozwala polskim widzom zapoznać się z coraz bogatszym dorobkiem rozwijającej się kinematografii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to też niepowtarzalna szansa spotkania i rozmowy z ludźmi bezpośrednio zaangażowanymi w proces tworzenia emirackiego kina. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja będzie równie ciekawa co zeszłoroczna i zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagającej widowni.

PROGRAM:
piątek, 7 kwietnia 2017
19.00 ZINZANA | ZINZANA
reż. Majid al Ansari, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2015, 96’
Gościem pokazu będzie Gehad Darwish, rozmowę po seansie poprowadzi dr Karolina Rak.

sobota, 8 kwietnia 2017
19.00 GOING TO HEAVEN | SAYER AL JANNAH
reż. Saeed Salmeen, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2016, 90’

niedziela, 9 kwietnia 2017
19.00 THE LIGHTS OF ROME | ANWAR ROMA
reż. Ali Khaled, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2016, 61’

20.30 ZESTAW FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH, 67’
THE CHOICE | THE CHOICE
reż. Eman Talal Al Sayed, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2016 , 11'
MADE OF CLAY | MADE OF CLAY
reż. Fayssal Bin Sahli, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2015, 10’
OMNIA | OMNIA
reż. Amena Al Nowais, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2015, 9’
OSHA'S GIFT | OSHA'S GIFT
reż. Hind Abdullah, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2016, 9'
PINK CLOUDS | PINK CLOUDS
reż. Samah Al Kadi, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2013, 19’
SALMA’S DINNER | SALMA’S DINNER
reż. Nujoom Al Ghanem, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2012, 9’

BILETY:
20 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
Karnet (4 seanse): 44 zł
Aby zakupić karnet online należy skontaktować się z Kasą Kina (kasa @ kinopodbaranami.pl)

Więcej informacji na stronie 2. Przegląd Kina Emirackiego oraz 2. Przegląd Kina Emirackiego w Polsce.

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.