Додав: |
Оновлення: |

Безкоштовна юридична допомога

Закладається, що безкоштовна юридична допомога надається особам, яких не стати на оплачення юриста. У Кракові її можна отримати в кількох урядових установах. Бажаючи скористатися з юридичної поради, зазвичай (хоч і не завжди) потрібно заздалегідь доповитися на зустріч на конкретний термін. Перед тим, як отримати юридичну пораду, варто дізнатися більше про умови надання допомоги в цій установі. Умови доступні на інтернет-сторінках установи.

Платні юридичні послуги

Крім безплатних юридичниз порад, існує багато опцій користання з платних послуг юристів. Більшість юридичних офісів обслуговує клієнтів іноземними мовами. Краківське консульство Сполучений Штатів опублікувало прикладовий список англомовних адвокатів, які працюють в Кракові та Малопольській:  

Lists of English speaking attorneys in Krakow and Krakow region

співпраця: Пауліна Шмергаль

Studencka Poradnia Prawna UJ

al. Krasińskiego 18/3 woj. Малопольське
http://www.law.uj.edu.pl/poradnia/site/main.php
Poniedziałek: 9 – 14
Wtorek: 13 – 17
Środa: 9 – 14
Czwartek: 13 – 17
Piątek: 9 – 14
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. 12 430 19 97
тел. +48 506006672
факс 12 430 19 97
Детальніше >детальний вигляд >

Studencka Poradnia Prawna UJ powstała w 1997 r. Działalność Poradni polega głównie (choć nie wyłącznie) na udzielaniu pomocy prawnej osobom najuboższym, których nie stać na ponoszenie kosztów związanych ze świadczeniem takiej pomocy przez osoby profesjonalne (adwokatów, radców prawnych).

Poradnia Prawa Mieszkaniowego i Spadkowego

ul. Stefana Batorego 2/30 woj. Малопольське
http://poradnia.arslegis.org.pl/
Środa: 17:30 - 19:00
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Детальніше >детальний вигляд >

Dyżury woluntariuszy odbywają się w każdą środę w godzinach od 17:30 do 19:00.

Poradnia skierowana jest do ludzi ubogich, którzy nie korzystają z porad profesjonalnych pełnomocników (adwokatów, radców prawnych) i nie prowadzi spraw przed sądami oraz innymi organami. Poradnia przyjmuje tylko kserokopie dokumentów (o ile Państwa sprawa wymaga zapoznania się z dokumentami).

Oryginałów dokumentów Poradnia nie przyjmuje i nie ma możliwości kopiowania ich na miejscu. Poradnia nie prowadzi wcześniejszych zapisów. Kontakt z Poradnią jest możliwy tylko w trakcie dyżurów.

Krafos. Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem

ul. Bolesława Komorowskiego 12 (okolice Placu Na Stawach), V piętro, pok. 619woj. Малопольське
http://www.krafos.pl/
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. 12 421-32-41
тел. 12 421-22-88
Детальніше >детальний вигляд >

Ośrodek funkcjonuje w ramach krajowej Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw. Udziela bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych osobom, które padły ofiarą przestępstwa.

Klub Adwokatów przy ORA

ul. Sławkowska 1, (I p.) woj. Малопольське
Poniedziałek: 18:00 - 20:00
тел. 12 633-57-63
тел. +48 728871906
Детальніше >детальний вигляд >

Klub Adwokatów został powołany przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie. W każdy poniedziałek od 18:00 do 20:00 aplikanci adwokaccy Izby Adwokackiej udzielają bezpłatnych porad prawnych dla osób których status majątkowy wymaga działalności pro bono.

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Generała Chłopickiego 12/2 woj. Малопольське
http://www.mariuszboruch.pl/
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. 12 395-35-58
тел. +48 531333352
факс 12 396-35-18
Детальніше >детальний вигляд >

Darmowe porady prawne dla krakowian. Przed spotkaniem należy sprawdzić regulamin, a następnie zapisać się telefonicznie.

Fundacja Cognosco

ul. Wrocławska 31/6 woj. Малопольське
http://www.poradnieprawne.org/
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. 12 307-25-10
Детальніше >детальний вигляд >

Fundacja Cognosco jest organizacją pożytku publicznego oferującą szeroki zakres bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców Krakowa i okolic. Fundacja nie udziela porad prawnych przez telefon ani mailowo. Porady prawne udzielane są wyłącznie na wyznaczonych dyżurach na terenie Krakowa. Zapisy na dyżury odbywają się telefonicznie.

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć

ul. Krowoderska 11/7 woj. Малопольське
http://www.pomocprawna.org
https://pl-pl.facebook.com/pomocprawna.org
Poniedziałek - piątek: 9:00 - 15:00
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел. 12 633 72 23
факс 12 423 32 77
Детальніше >детальний вигляд >

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć jest organizacją pozarządową założoną w 2002 r. Centrum zapewnie bezpłatną pomoc prawną dla migrantów oraz uchodźców.

Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Krakowie

Al. Powstania Warszawskiego 10, Centrum Administracyjne, parter, box 49 woj. Малопольське
http://www.bip.krakow.pl/?id=400
Poniedziałek-piątek: 7:40 - 15:30
тел. 12 616-92-31
тел. 12 616-92-32
Детальніше >детальний вигляд >

Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów udziela porad i pomocy prawnej w zakresie praw konsumenta, prowadzi mediacje, kieruje sprawy na drogę sądową i może być reprezentantem konsumenta w tych sprawach.

Konsumentów przyjmują pracownicy Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Krakowie bez konieczności wcześniejszego umawiania się.

Do Punktu Konsultacji Prawnych można zgłaszać się:

  • osobiście
  • telefonicznie (12 616-92-31, 12 616-92-32)
  • elektronicznie

800 889 866 - to nowy numer infolinii konsumenckiej, która umożliwia każdemu konsumentowi w Polsce dostęp do pomocy prawnej.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Infolinię prowadzi Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Prawnicy odpowiadają także na pytania konsumentów pod adresem porady@dlakonsumentow.pl. Zarówno połączenie, jak i porady są bezpłatne.

Miejski Rzecznik Konsumentów przyjmuje także w Radach Dzielnic Miasta Krakowa (terminy dyżurów) oraz w Starostwie Powiatowym przy Al. Słowackiego 20 (terminy dyżurów).

Коментувати

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.